8:00-8:45 .................. 8:55-9:40 .................. 9:50-10:35 ............... 10:45-11:30 ................ 11:50-12:35 .................. 12:50-13:35 ................

„Są dziwy w niebie i na ziemi, o których

ani śniło się waszym filozofom”

Po raz piąty w naszej szkole odbyła się biesiada poetycka organizowana z okazji Urodzin Patrona Szkoły. Tym razem za sprawą poezji Adama Mickiewicza przenieśliśmy się w świat dziwów, strachów i duchów. Uczniowie wraz z nauczycielami wcielili się w postacie z ballad, dramatów i poematów poety.

Nie zabrakło emocji i wrażeń rodem z najlepszych współczesnych horrorów. Koło teatralne „Maska” zaskoczyło niezwykłym przedstawieniem obrzędu Dziadów (rewelacyjna rola pani Anny Mrowiec) oraz starej prawdy zdradzie i nieuniknionej karze zawartej w balladzie „Świtezianka”.

Mroczny nastrój zbrodni odtworzyli uczniowie klasy Vc przedstawiając wydarzenia z ballady „Lilije”. Spotkanie z diabłem w karczmie i duchami w lesie przedstawili uczniowie w balladzie „Pani Twardowska” oraz w grzybobraniu z III księgi „Pana Tadeusza”. Klasa IId i IIIa zainscenizowała balladę „Powrót taty”, a pani dyrektor Renata Sikora wprowadziła w nastrój ballady „Świteź”. Spotkanie umiliły nam występy solistek: Dominiki Rech, która pięknie grała na skrzypcach oraz uczennic klasy Ib wdzięcznie wykonujących nastrojową zimową piosenkę .Biesiadę zakończyliśmy świątecznymi życzeniami oraz wspólnym kolędowaniem przy „słodko” zastawionym stole.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie Rights Reserved.