foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
8:00-8:45 .................. 8:55-9:40 .................. 9:50-10:35 ............... 10:45-11:30 ................ 11:50-12:35 .................. 12:50-13:35 ................

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie

 

„Są dziwy w niebie i na ziemi, o których

ani śniło się waszym filozofom”

 

Po raz piąty w naszej szkole odbyła się biesiada poetycka organizowana z okazji Urodzin Patrona Szkoły. Tym razem za sprawą poezji Adama Mickiewicza przenieśliśmy się w świat dziwów, strachów i duchów. Uczniowie wraz z nauczycielami wcielili się w postacie z ballad, dramatów i poematów poety.

 

Nie zabrakło emocji i wrażeń rodem z najlepszych współczesnych horrorów. Koło teatralne „Maska” zaskoczyło niezwykłym przedstawieniem obrzędu Dziadów (rewelacyjna rola pani Anny Mrowiec) oraz starej prawdy zdradzie i nieuniknionej karze zawartej w balladzie „Świtezianka”.

Mroczny nastrój zbrodni odtworzyli uczniowie klasy Vc przedstawiając wydarzenia z ballady „Lilije”. Spotkanie z diabłem w karczmie i duchami w lesie przedstawili uczniowie w balladzie „Pani Twardowska” oraz w grzybobraniu z III księgi „Pana Tadeusza”. Klasa IId i IIIa zainscenizowała balladę „Powrót taty”, a pani dyrektor Renata Sikora wprowadziła w nastrój ballady „Świteź”. Spotkanie umiliły nam występy solistek: Dominiki Rech, która pięknie grała na skrzypcach oraz uczennic klasy Ib wdzięcznie wykonujących nastrojową zimową piosenkę .Biesiadę zakończyliśmy świątecznymi życzeniami oraz wspólnym kolędowaniem przy „słodko” zastawionym stole.

 Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa Nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza

ul. Borelowskiego 1
32-500 Chrzanów
woj. małopolskie

tel./faks (32) 623 28 44
e-mail: sp1chrzanow@interia.pl

Gimnazjum

BLOG SRU - Szkolnej Rady Uczniowskiej

Podobny obraz

Zaloguj się

Witamy.

Do zobaczenia

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie Rights Reserved.