„Są dziwy w niebie i na ziemi, o których

ani śniło się waszym filozofom”

 

Po raz piąty w naszej szkole odbyła się biesiada poetycka organizowana z okazji Urodzin Patrona Szkoły. Tym razem za sprawą poezji Adama Mickiewicza przenieśliśmy się w świat dziwów, strachów i duchów. Uczniowie wraz z nauczycielami wcielili się w postacie z ballad, dramatów i poematów poety.

 

Nie zabrakło emocji i wrażeń rodem z najlepszych współczesnych horrorów. Koło teatralne „Maska” zaskoczyło niezwykłym przedstawieniem obrzędu Dziadów (rewelacyjna rola pani Anny Mrowiec) oraz starej prawdy zdradzie i nieuniknionej karze zawartej w balladzie „Świtezianka”.

Mroczny nastrój zbrodni odtworzyli uczniowie klasy Vc przedstawiając wydarzenia z ballady „Lilije”. Spotkanie z diabłem w karczmie i duchami w lesie przedstawili uczniowie w balladzie „Pani Twardowska” oraz w grzybobraniu z III księgi „Pana Tadeusza”. Klasa IId i IIIa zainscenizowała balladę „Powrót taty”, a pani dyrektor Renata Sikora wprowadziła w nastrój ballady „Świteź”. Spotkanie umiliły nam występy solistek: Dominiki Rech, która pięknie grała na skrzypcach oraz uczennic klasy Ib wdzięcznie wykonujących nastrojową zimową piosenkę .Biesiadę zakończyliśmy świątecznymi życzeniami oraz wspólnym kolędowaniem przy „słodko” zastawionym stole.

 Galeria zdjęć