foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
8:00-8:45 .................. 8:55-9:40 .................. 9:50-10:35 ............... 10:45-11:30 ................ 11:50-12:35 .................. 12:50-13:35 ................

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie

Od dnia 18 września  do 25 września 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie oraz gościnnie 5 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w wymianie szkolnej z miejscowością Wolfhagen w Niemczech (Hesja). Wymiana została zorganizowana po raz czwarty, szkoła partnerska to Wilhelm - Filchner - Schule.
Podczas wymiany uczniowie zwiedzili Hamburg, Kassel, Bad Emstal oraz spacerowali nad jeziorem Edersee, gdzie korzystali też z toru saneczkowego.
Oprócz tego pracowali wspólnie nad różnymi artystycznymi projektami. Bardzo ciekawym punktem programu było polsko-niemiecko-francuskie spotkanie, które przebiegało pod hasłem "Pokój w Europie". Uczniowie z w/w trzech krajów spędzili ze sobą weekend. Bawili się wspólnie na dyskotece, sadzili pamiątkowe drzewo (zarówno Polacy jak i Francuzi dostali takie samo, do wsadzenia obok budynku szkoły , niestety nasze dojedzie później, bo nie mogliśmy go zabrać do samolotu;)) oraz zwiedzali cmentarz poległych w Bad Emstal, gdzie na koniec odmówili w trzech językach "Ojcze nasz"., Delegację z Francji pożegnaliśmy w niedzielę, wspólnym śniadaniem.
Wymiana była cudowną przygodą i na pewno pozostanie długo w pamięci. Oprócz szlifowania znajomości języka uczniom wpajano, że pokój w Europie i obalenie różnych stereotypów zależy od nich.
Czekamy na rewizytę uczniów z Niemiec, przylecą w maju.;)
 
Prezentacja do pobrania tutaj
 

Szkoła Podstawowa Nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza

ul. Borelowskiego 1
32-500 Chrzanów
woj. małopolskie

tel./faks (32) 623 28 44
e-mail: sp1chrzanow@interia.pl

Gimnazjum

BLOG SRU - Szkolnej Rady Uczniowskiej

Podobny obraz

Zaloguj się

Witamy.

Do zobaczenia

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie Rights Reserved.