8:00-8:45 .................. 8:55-9:40 .................. 9:50-10:35 ............... 10:45-11:30 ................ 11:50-12:35 .................. 12:50-13:35 ................

Z dniem 08 kwietnia 2015 r. w szkołach podstawowych z terenu Gminy Chrzanów rozpoczęła się realizacja Projektu „Już pływam” w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Zajęcia z nauki pływania będą się odbywać do 10 czerwca 2015 r., w godzinach popołudniowych w dniach trwania nauki szkolnej, na krytej pływalni „Cabańska Fala” w Chrzanowie. Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych  nie umiejących pływać, w pierwszej kolejności dla uczniów z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej. W projekcie uczestniczy 135 uczniów z poszczególnych szkół podstawowych tj. SP1, SP5, SP6, SP Luszowice, ZS3, ZS w Płazie, którzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ,trenerów nabędą podstawowe umiejętności pływackie. Dzieci zostały podzielone na 9 grup, po 15 osób. Projekt przewiduje przeprowadzenie 18 godzin zajęć dla każdej z grup w formie 9 zajęć dwugodzinnych. Koszty udziału dzieci w zajęciach pokrywa Gmina Chrzanów, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz rodzice uczniów, biorących udział w Projekcie.

Zakładane rezultaty realizacji Projektu:

1. Zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich.

2. Wzrost bezpieczeństwa dzieci, poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk.

3. Poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych

4. Zachęcanie do aktywnych form spędzania wolnego czasu w celu m.in. zapobiegania patologiom społecznym.

Planowany koszt projektu „Już pływam” to 48 060,00 zł z czego Województwo Małopolskie przekazało Gminie Chrzanów pomoc finansową w wysokości 14 250,00 zł.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie Rights Reserved.