Z życia klas

Uczestnicy koła humanistycznego „Maska”pod kierunkiem pani Anny Mrowiec wzięli udział w otwarciu wystawy „Historie Żydów ocalonych z Zagłady”, którą można było obejrzeć w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie. Uczniowie zapoznali się z z historiami żydowskich rodzin ocalonych z Holokaustu.  Spotkanie uświetnił występ zespołu „Legend of Kazimierz”, w wykonaniu którego usłyszano żydowskie, bałkańskie i cygańskie utwory. Wystawa wywarła ogromne wrażenie na dzieciach.

Dnia 20 października 2015 roku uczniowie klas 4 – 6 obejrzeli  na deskach  chrzanowskiego MOKSiR- u musical na motywach powieści Juliusza Verne'a  „W 80 dni dookoła świata”. Uczniom bardzo podobała się  niezwykła  przygoda głównych bohaterów Passepartout i Phileasa Fogga .Wyprawa  to efekt zakładu pomiędzy Foogiem,  a  jego towarzyszami. W przedstawieniu ukazano  podróż dookoła świata przeróżnymi środkami transportu. W trakcie wyprawy bohaterowie  poznali różne kraje i kultury, przeżyli wiele przygód.  Taka forma przedstawienia była dla widzów  bardzo atrakcyjna. Piosenki łatwo „wpadały” w ucho , a gra aktorska  i   ciekawa scenografia zachwyciły młodych odbiorców musicalu.

26 października 2015 uczniowie klas 1- 6 wzięli udział w lekcji dobrego wychowania  i etykiety  zaprezentowanej przez aktorki Teatru Edukacyjnego. Zasady savoir – vivre zostały przypomniane dzieciom w zabawnych scenkach.  Nie zabrakło w nich kultury spożywania posiłków, ułożenia sztućców, przyjmowania gości, ustępowania miejsca  w tramwaju, spóźnień czy korzystania z telefonów komórkowych w miejscach publicznych. Na zakończenie uczniowie mieli okazję odpowiadać na pytania quizu. Pytania dotyczyły zaprezentowanych scenek rodzajowych. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były słodkie upominki. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za wykazanie się znajomością podstawowych zasad dobrego wychowania i jednocześnie otrzymała tytuł Młodego Gentlemana.

09. 10 oraz 12.10. 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach w ramach programu „Bądźmy poszukiwaczami autorytetów”.  Pan Tomasz Gubała wraz ze swoimi pracownikami przygotował dla dzieci klas 1 – 3 zajęcia o wartościach na podstawie filmu „Kraina Lodu”. Uczniowie klas 4 – 6  wzięli udział w grze CUDER           (Ciało – Umysł – Duch – Emocje - Relacje). Dowiedzieli się w jej trakcie, że należy wszystkie te elementy w sobie rozwijać, że muszą one ze sobą współistnieć. Ważny jest rozwój swojego ciała, nabywanie sprawności fizycznej, zdobywanie informacji, przyswajanie nowych wiadomości, przy jednoczesnym rozróżnianiu dobra i zła. W aspekcie duchowym należy pogłębiać swoją wiarę i wiedzę o Bogu, a emocje pomagają nam w życiu, dlatego warto je kontrolować. W relacjach z drugim człowiekiem istotna jest empatia i zrozumienie.

Uczniowie uznali warsztaty za bardzo ciekawe i interesujące. Chętnie wzięli by ponownie udział w takiego typu zajęciach.

Galeria zdjęć

W roku szkolnym 2014/2015 w ramach zajęć Koła Języka Angielskiego nawiązaliśmy znajomość z rówieśnikami ze szkoły w Santander (Hiszpania). Wymieniamy się mailowo i przez pocztę informacjami o naszych krajach, miastach i o nas samych. Jesteśmy bardzo ciekawi jak rozwinie się ta znajomość:D Więcej informacji na stronie projektu Uniwersytetu Cambridge https://penfriends.cambridgeenglish.org/

GALERIA ZDJĘĆ JASEŁEK

w wykonaniu uczniów z klas III naszej szkoły zorganizowane przez siostrę Teresę w kościele MBR w Chrzanowie 2 lutego 2015r.

6 marca 2015 uczniowie z pierwszych klas zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników naszej szkolnej biblioteki. Starsi uczniowie z klasy 3c przygotowali przedstawienie wprowadzające ich w świat bajek i baśni oraz czytelnictwa. Na zakończenie uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom.

6 grudnia 2014 roku uczniowie klasy 5 a wraz z paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską – Litwa uczestniczyli w spotkaniu ze św. Mikołajem na chrzanowskim Rynku. W trakcie imprezy dzieci brały udział w zabawach sportowych, pięknie dekorowały bombki, odpowiadały na pytania związane z historią św. Mikołaja, tańczyły zumbę oraz uczestniczyły w konkursie na najładniejsze świąteczne przebranie. Wszyscy wykazali się pomysłowością przy tworzeniu strojów: Jakub Bytomski przebrał się za świąteczny prezent, Filip Gros wcielił się w diabła, Maciej Chrobak był śnieżynką, Aleksandra Pelc- panią Mikołajową, a Martyna Gros- choinką. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie prezenty i świąteczne kubki. Spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości i pokazało, jak można ciekawie spędzać wolny czas.

W naszej szkole także obchodzono Światowy Dzień MisiaLaughing