foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
8:00-8:45 .................. 8:55-9:40 .................. 9:50-10:35 ............... 10:45-11:30 ................ 11:50-12:35 .................. 12:50-13:35 ................

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie

Klasa II a

Pierwsze semestr za nami.

Minęło już 5 miesiące, gdy uczniowie klasy 1 a integracyjnej wspólnie uczą się i bawią wraz z wychowawczyniami panią Iwoną Drabiec i panią Beatą Cygan. Za nami wiele ciekawych wydarzeń, wycieczek i imprez klasowych. Przypomnijmy sobie jak to było smile

W październiku, aby się lepiej poznać i zintegrować, zorganizowaliśmy wycieczkę do lasu w Zagórzu. Tam wybraliśmy się na górę Bukowicę, poznaliśmy legendę związaną z tą górą. Następnie spacerując pośród pięknych bukowych drzew dotarliśmy do źródełka, z którego każdy uczeń nalał sobie zdrową wodę. Na zmęczone, ale zadowolone wyprawą dzieci czekali na Ośrodku Sportowym „Zagórzanka” rodzice, którzy przygotowali dla nas pyszne kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również sportowych rozgrywek, gier i zabaw z piłką, chustą Klanza. Każdy uczeń poprawił swoją kondycję ćwicząc na siłowni. Pogoda nam dopisała i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Nikomu nie chciało się wracać do domu.  


 

30 września dziewczynki pamiętały o swoich kolegach. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla chłopców upominki. Były życzenia, coś słodkiego. Zaśpiewaliśmy 100 lat!

W październiku uczniowie zostali zaproszeni na urodziny Kubusia Puchatka. Każdy wykonał samodzielnie dla jubilata prezent w postaci kartki urodzinowej. Pięknie ubrani i z prezentami w ręku udaliśmy się do szkolnej biblioteki, gdzie czekała na nas pani Ania Wawrzyniak wraz z Kubusiem. Poznaliśmy historię misia, słuchaliśmy czytanych przez panią przygód Kubusia. Jak to na urodzinowej imprezie nie zabrakło poczęstunku – małego co nieco. Pyszne ciasteczka z ulubionym miodzikiem misia wszyscy chętnie zjedli i oblizywali paluszki. W przyszły roku nasz ulubiony miś o małym rozumku obchodzi okrągłe 90 urodziny, w takim razie Drogi Kubusiu do zobaczenia za rok!!!


20 października dzieci poznały syrenkę Vivien, jej ostrego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. To bohaterowie musicalu „O małej syrence w niejednej piosence”, który obejrzeliśmy w Domu Kultury w Chrzanowie. Wraz z nimi przenieśliśmy się w głębiny oceanu. Spektakl dostarczył nam wielu emocji, była piękna dekoracja, barwne stroje, wspaniała muzyka. Teraz już jesteśmy pewni, że warto marzyć!

Miesiąc listopad to miesiąc, w którym wiele się działo. 16 listopada rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Życzliwości. Udaliśmy się do Domu Kultury, gdzie obejrzeliśmy piękne przedstawienie pt.  „Szewczyk Dratewka” przygotowane przez starszych kolegów. Przez cały tydzień staraliśmy się być dla siebie wyjątkowo życzliwi. W piątek 20 listopada cała klasa przyszła ubrana na żółto (symbol życzliwości) i wspólnie bawiliśmy się. Wykonaliśmy ordery - uśmiechnięte buzie, które wręczaliśmy kolegom. Każdy uczeń otrzymał również medal Życzliwości.

 

 

Kilka dni później, bo 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł ze sobą swojego ukochanego pluszaka, którego przedstawił kolegom. Po wspólnych zabawach w klasie i pysznym misiowym poczęstunku udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki, gdzie dalej obchodziliśmy święto Misia. Pani Onyszkiewicz opowiedziała nam historię o misiu , którego uratował w czasie polowania prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear. Pamiętaliśmy również o innych misiach np. Misiu Uszatku. Obejrzeliśmy książki i bajki o tym zabawnym misiu. Następnie wróciliśmy do szkoły wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

30 listopada odbyła się w naszej klasie zabawa andrzejkowa. Wszystkie dzieci czekały na ten dzień z niecierpliwością, zwłaszcza dziewczynki, które chciały poznać imię swojego wybranka. Panie przygotowały wiele wspaniałych wróżb andrzejkowych. Były kubeczki z różańcem, obrączką i liściem laurowym, było przebijanie czerwonego serca szpilką. Dzieciaki poznały swoje przyszłe zawody, wylosowały marzenia, które im się wkrótce spełnią. No i oczywiście nie zabrakło zabawy z butami, a na koniec lanie wosku. Zabawa była bardzo udana. Było wiele emocji i śmiechu.

 

Grudzień również był bardzo ciekawy w wydarzenia. Najpierw 02 grudnia udaliśmy się do Moksiru na „Lekcję w kinie”. Tym razem uczniowie poznali tajemnice powstawania filmu animowanego. Mieliśmy okazje poznać również bardzo zdolnego i znanego aktora Jarosława Boberka, który dubbingował między innymi Kaczora Donalda, Króla Juliana. Po ciekawej lekcji przyszła pora na obejrzenie trzech pięknych animowanych baśni Braci Grimm „Simsala Grimm”. Do szkoły wracaliśmy bardzo zadowoleni.

05 grudnia podziwialiśmy piękne mikołajkowe przedstawienie baletowe przygotowane przez grupę baletową działającą przy Domu Kultury w Chrzanowie.

 07 grudnia do naszej klasy zapukał długo wyczekiwany gość. Jak myślicie na kogo czekały pierwszaki? Oczywiście na MIKOŁAJA!!! Ponieważ dzieciaki były bardzo grzeczne przez cały rok, Mikołaj przyniósł wiele prezentów. Miał dużo pracy, wiec w rozdawaniu prezentów pomogły mu zaprzyjaźnione aniołki, które mu towarzyszyły. Na twarzach dzieci pojawiły się od razu uśmiechy, były bardzo szczęśliwe. I jak tu nie wierzyć w Świętego Mikołaja ?!smile

W grudniu po raz kolejny wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki na lekcję biblioteczną. Tym razem przenieśliśmy się do zimowej krainy i poznaliśmy bohaterów baśni „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Wszyscy słuchaliśmy tej pięknej opowieści w skupieniu i czekaliśmy, aż Gerda odszuka swojego brata. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i miłość do brata zwyciężyła złą Królową Śniegu. W styczniu mieliśmy okazję obejrzeć baśń, którą przygotowali i wystawili w bibliotece uczniowie z KSW w Libiążu.

 

 

W drugiej połowie grudnia czekało na nas wiele pracy, ponieważ przygotowywaliśmy dla naszych rodziców przedstawienie bożonarodzeniowe. 21 grudnia rodzice licznie przybyli na klasową wigilię. Każdy uczeń miał okazję zaprezentować się z wierszem i piosenką. Wykonaliśmy dla rodziców upominki – choinki, które bardzo im się podobały. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, składania życzeń. Bardzo miło i rodzinnie spędziliśmy ten wieczór

 

 

 

W I semestrze naszą szkołę odwiedzili nasi młodsi koledzy z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 7. Przedszkolaki z zaciekawieniem zwiedzały szkołę. Potem zagościli w naszej klasie i mieli okazję zobaczyć jak uczą się pierwszaki. Byli bardzo podekscytowani i chętnie brali udział w lekcji i zgłaszali się do odpowiedzi. Mamy nadzieję, że się im u nas podobało i znowu u nas zagoszczą.

 

Wiele ciekawych rzeczy działo się w naszej klasie w I semestrze. Dużo się uczyliśmy, ale także nie zabrakło czasu na zabawę. Pewnego dnia udaliśmy się całą klasą na targ, aby zakupić owoce. Każdy sam wybrał swoje ulubione owoce, zważył i zapłacił za nie, a potem w klasie zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową.

 

Uczyliśmy się czytać, pisać. Robiliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, technicznych.

 

 

 

 

Poznaliśmy piękne piosenki, które chętnie śpiewamy. Braliśmy nawet udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. 

 


 

Za nami I semestr. Teraz czas na ferie i odpoczynek, bo zaraz po powrocie czeka nas wiele pracy. Do zobaczenia smile

Szkoła Podstawowa Nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza

ul. Borelowskiego 1
32-500 Chrzanów
woj. małopolskie

tel./faks (32) 623 28 44
e-mail: sp1chrzanow@interia.pl

Gimnazjum

BLOG SRU - Szkolnej Rady Uczniowskiej

Podobny obraz

Zaloguj się

Witamy.

Do zobaczenia

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie Rights Reserved.