Klasa II b

Klasa 1b świętowała andrzejki wraz z przedszkolakami z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie. Dzieci poznały tradycje wróżb andrzejkowych, a następnie podczas zabawy wśród salw śmiechu odgadywali swoją przyszłość. Była wróżba z butami, z symbolami. Nie obyło się bez tańców. Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości.

22 grudnia rozstrzygnięto konkurs pt: Ozdoby Bożonarodzeniowe organizowany przez Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, gdzie Sonia Stypińska z klasy 1b dostała wyróżnienie. Dziewczynka wraz z wychowawcą Agatą Walczyk wykonała łańcuch dwustronny o długości 8 metrów. Wszystkie ozdoby wykonano ręcznie. Serdecznie gratulujemy!!!

Wspólna wigilia z rodzicami w klasie I b integracyjnej. Uczniowie dla swoich rodziców przygotowali przedstawienie jasełkowe podczas którego wspólnie kolędowali.

Zaproszona przez klasę I b pani psycholog Joanna Oramus- Czak pokazała dzieciom jak można udekorować piernikową ozdobę za pomocą lukru i posypki. Dzieci z pomocą nauczycieli ozdabiały swoje pierniczki. Wykonane prace uczniowie podarowali swoim rodzicom podczas klasowego spotkania wigilijnego.

Klasa 1 b przyłączyła się do mikołajkowej zbiórki darów dla zwierzaków ze schroniska. Dzieci bardzo chętnie przynosiły prezenty dla psiaków i kociaków. Nadchodzi zima. Nie pozwólmy, żeby potrzebujące zwierzęta cierpiały z zimna i głodu.

Barbara Niemiec z klasy 1b i Amelia Nowak z klasy 2b, uczestniczyły w eliminacjach do Mikołajkowego Konkursu Piosenki. Wykonały w duecie piosenkę „Pierwszy śnieg”. Dziewczynki zostały przygotowane przez p. Joannę Słowik i p. Andżelikę Kulę. Naszą szkołę reprezentowała także Kinga Piwowarska z klasy II d, która zaśpiewała piosenkę „Hej na narty, łyżwy sanki”. Kingę przygotowały panie Donata Kasprzyk i Małgorzata Nawalaniec. Jury oceniało walory głosowe, dobór repertuaru, interpretacje utworu, wyczucie rytmu i muzykalność. Dziewczynki przeszły do ścisłego finału. Koncert finałowy odbył się 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

W celu uzyskania wiedzy na temat tego co i po co jeść należy wychowawca przeprowadził w klasie 1b zajęcia edukacyjne . Poza teorią ważna jest praktyka. Wspólnie z dziećmi wykonywaliśmy zdrowe, kolorowe kanapki (grzybki i myszki).

20 października 2015r uczniowie klasy 1b wybrali się do MOKSiR w Chrzanowie na musical „O małej syrence w niejednej piosence”. Dzieci zawędrowały wraz z bohaterami sztuki w głębiny oceanu. Poznali tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Spektakl dostarczył nam wielu wspaniałych emocji i przekonaliśmy się, że warto marzyć! Uczniowie klas młodszych i nauczyciele wyszli z Domu Kultury zachwyceni – piękna dekoracja, barwne stroje, cudowna muzyka i wspaniały kontakt z dziećmi... Dziękujemy!

89 Urodziny Kubusia Puchatka w klasie I b! W październiku Kubuś Puchatek skończył 89 lat. Z tej okazji w Bibliotece Szkolnej pani Ania Wawrzyniak zorganizowała Puchatkowe urodziny. W prezencie dzieci przyniosły Kubusiowi laurki z życzeniami. Uczniowie klasy pierwszej przysłuchiwali się przygodom „misia o małym rozumku”, które czytała pani Mirka. Były również zagadki związane z postaciami ze Stumilowego lasu i zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał od Kubusia małe słodkie co nieco. Uroczystość była udana i wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny Puchatka.