Klasa IV a

9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 4 a wraz z paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską – Litwa wzięli udział w ciekawej lekcji historii w Muzeum i. I.M. Mazarakich w Chrzanowie. Podczas spotkania wysłuchali informacji o życiu mieszkańców średniowiecznego Chrzanowa, a następnie wykonali makietę naszego miasta. Na zakończenie dzieci  mogły podsumować  wiedzę  zdobytą na warsztatach rozwiązując tematyczną krzyżówkę.

Wczoraj w naszej szkole po raz drugi miała miejsce uroczysta gala dla uczniów klas integracyjnych.  W jej  trakcie dzieci tych klas zaprezentowały swoje umiejętności na scenie.  Uczniowie klasy 4 a integracyjnej wraz ze swoimi paniami, Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską – Litwa, zatańczyli twista, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. A recytacja fragmentu „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy w wykonaniu uczennicy tej samej klasy, Karoliny Rabskiej, została nagrodzona gromkimi brawami przez  zgromadzoną na sali gimnastycznej widownię. W trakcie tej uroczystości podsumowano także realizowany od marca bieżącego roku, projekt dla uczniów klas integracyjnych „Wiem, umiem, potrafię” pod hasłem „Ciuchcia Pana Tuwima” W trakcie trwania projektu przeprowadzono dla nich konkursy: ortograficzny, pięknego czytania, recytatorski i plastyczny. Uczennica naszej klasy Emilia Worytko zajęła I miejsce w konkursie plastycznym, a wyróżnienia zdobyli,  Dawid Bujanowicz i Jakub Odrzywołek.  Natomiast w konkursie ortograficznym I miejsce zajął Wiktor Paczyński. Ten sam uczeń zajął także I miejsce w konkursie pięknego czytania. W tej kategorii konkursowej wyróżnienie zdobył też Oliwier Bilski. Wszystkim uczniom gratulujemy.