foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
8:00-8:45 .................. 8:55-9:40 .................. 9:50-10:35 ............... 10:45-11:30 ................ 11:50-12:35 .................. 12:50-13:35 ................

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie

Archiwum Klasa VI a - 2015/2016

     13 maja 2016 r. uczniowie naszej klasy wraz z paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską - Litwa wzięli udział w Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Pięknie żyć" w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Chrzanowie. Festiwal zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Chrzanowie. Klasy integracyjne, uczestnicy zajęć Fundacji Brata Alberta w Chrzanowie i Trzebini oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego występowali na scenie śpiewając i tańcząc piosenki związane z tytułem imprezy. Nasza klasa zaprezentowała się z piosenką zespołu Enej "Tak smakuje życie". Swoim występem porwała do wspólnej zabawy zgromadzoną na sali widownię. Nasz występ został nagrodzony nie tylko gromkimi brawami, ale również nagrodą rzeczową. Otrzymaliśmy 500 elementowe puzzle i słodki upominek. Festiwal bardzo nam się podobał

   12 kwietnia 2016 r. uczniowie klas 6 a i 6 b wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było zwiedzanie reprezentacyjnych komnat królewskich na Wawelu. Słuchając opowieści przewodnika, dzieci poznały życie codzienne królów i dworu królewskiego oraz legendy związane z tym miejscem. Uczniów szczególnie zachwyciła kolekcja arrasów utkanych na zamówienie króla Zygmunta Augusta w XVI w., przedstawiająca sceny biblijne. Podczas zwiedzania młodzież mogła także obejrzeć niezwykłe portrety, które przedstawiały władców polskich, zachowane renesansowe stropy, kamienne portale oraz ściany zdobione kurdybanami. Wycieczka bardzo się podobała, a uczniowie pełni wrażeń wrócili do Chrzanowa.

Uczniowie klasy 6 a wraz z paniami, Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską - Litwa, 1 kwietnia 2016 r., aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Autyzmu. Solidaryzując się            z osobami autystycznymi wszyscy ubrali się na niebiesko. Na lekcji wychowawczej uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi tego zaburzenia. Poprzez różnorodne doświadczenia poznali postrzeganie świata i sposób odbierania wrażeń zmysłowych przez ludzi dotkniętych autyzmem.

Uczniowie klasy 6 a integracyjnej wraz z paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską - Litwa przygotowali Jasełka. Wystawili je podczas klasowej Wigilii, na którą, jak co roku,  zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo. 21 grudnia 2015 r. podczas spotkania nie zabrakło  wspólnego kolędowania i chwil pełnych wzruszeń. Uczniowie wcielili się w postaci biorące udział w  scenie Bożego Narodzenia. Swoje role perfekcyjnie zagrali Maria Więcław (Matka Boża), Kacper Ochelski (Józef), Filip Gros, Maciej Chrobak, Gerard Głownia (pastuszkowie), Magdalena Czechowicz (babcia), Artur Grzyska, Adam Prasak, Miłosz Muziński (królowie), Aleksandra Pelc i Anna Jastrzębska (Aniołowie) oraz Jakub Bytomski (narrator). Aktorzy zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty. Nowoczesną multimedialną scenografię, wyświetlaną na ekranie, przygotowała pani Anna Mrowiec, a o oprawę muzyczną zadbała pani Agnieszka Chmielowska - Litwa. Dzięki pomocy rodziców, wspólnie zasiedliśmy przy pięknie udekorowanych stołach, mogąc delektować się przygotowanymi przez nich pysznymi ciastami i innymi smakołykami. Rodzicom bardzo podobał się występ ich pociech. W ramach podziękowania każde dziecko otrzymało od rodziców słodki upominek.

17 grudnia 2015 r. uczniowie klasy 6 a integracyjnej wraz z paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską - Litwa wzięli udział w biesiadzie poetyckiej zorganizowanej z okazji urodzin patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza. W tym roku motywem przewodnim spotkania był niezwykły świat opisany przez wieszcza w jego utworach. Nasza klasa zaprezentowała podczas biesiady fragment "Dziadów". Do występu przygotowaliśmy się solidnie i z dużym zaangażowaniem. Gromadziliśmy stroje, rekwizyty, uczyliśmy się perfekcyjnie czytać swoje kwestie. W rolę Widma wcieliła się pani Anna Mrowiec, w rolę starca - pani Agnieszka Chmielowska - Litwa, Guślarzem był  Mikołaj Stachura  z kl. 6 b, a  rolę mrocznego chóru odegrali: Anna Jastrzębska, Aleksandra Pelc, Maria Więcław, Artur Grzyska i  Maciej Chrobak. Nasz występ podobał się publiczności i został nagrodzony dużymi brawami.

    27 listopada 2015 r. reprezentanci klas 2 a i 6 a uczestniczyli w XV Jubileuszowym Powiatowym Festiwalu Twórczości Integracyjnej ,,Bliżej Siebie" w Trzebini. W tym roku festiwal poświęcony był dyscyplinom sportowym. Nasza szkoła zmierzyła się z losowo wybraną przez organizatorów dyscypliną - kolarstwem. Dwa zespoły wokalne ,,Iskierki" , ,,Bad Boys" oraz jeden taneczny ,,Zakręceni" zaprezentowały się  w piosenkach ,,Rowery dwa", ,,Wigry, wigry" oraz ,,Jadą rowery". Organizatorzy zobowiązali każdą placówkę biorąca udział w festiwalu do wykonania tabloo o wybitnych polskich sportowcach. Nasza praca o kolarstwie została, wraz z innymi, zaprezentowana podczas imprezy. Wszyscy w trakcie festiwalu świetnie się bawili przy piosenkach poświęconych akrobatyce, jeździe figurowej czy kolarstwu. Publiczność wznosiła sportowe okrzyki dopingujące występujących. Nie zabrakło akcentów sportowych, które zapewnili organizatorzy w postaci fal i szalików biało - czerwonych.

    Na zgromadzonych czekała także niespodzianka - pyszny jubileuszowy tort oraz smaczny poczęstunek i wspaniałe upominki.

    Na zakończenie Festiwalu wszyscy odśpiewali piosenkę zespołu Queen pt. ,,We are the champions".

 

      Zespołu zostały przygotowane przez panie: Annę Mrowiec, Agnieszkę Chmielowską - Litwa, Martę Morawiec, Elwirę Słowik.

„Andrzejkowe wróżby”

   20 listopada 2015 r. uczniowie klasy 6 a wraz z Paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską – Litwa wzięli udział w warsztatach „Andrzejki w Muzeum” zorganizowane przez Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie. Podczas spotkania dzieci poznały genezę wróżb andrzejkowych, a następnie wzięły udział w przepowiadaniu swojej przyszłości. Dzięki andrzejkowym kubeczkom dowiedziały się, że w dorosłym życiu czeka ich ożenek, zamążpójście, życie zakonne lub podróże. Przekłuwając kartkę z imionami poznały swojego wybranka serca. Najbardziej podobało im się lanie wosku i przepowiadanie przyszłości na podstawie kształtu. Zajęcia bardzo się uczniom podobały, wzbudziły wiele emocji i dostarczyły dużo radości.

 

26 września 2015 r. uczniowie klasy 6 a integracyjnej pod opieką pań: Anny Mrowiec     i Agnieszki Chmielowskiej – Litwa wzięli udział w XXXIV Rajdzie Rodzinnym. Meta Rajdu  przewidziana była na terenie Ośrodka RPWiK nad Zalewem Chechło. Dotrzeć można było na nią trzema trasami. Uczniowie klasy 6 a wybrali sobie jedną trasę pieszą, drugą rowerową.  Ze względu na warunki atmosferyczne  meta  imprezy miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1. Również trasy Rajdu uległy zmianie. Trasa piesza prowadziła przez ulice miasta Chrzanowa. Podczas wycieczki uczniowie mogli dowiedzieć  się od przewodników ciekawych informacji o historii miasta, m.in. o Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich, o dawnych właścicielach miasta.

Po powrocie z trasy, uczniowie posili się bigosem i ciepłą herbatą, a także spróbowali pysznych wypieków.

Duża atrakcją był udział dzieci w różnorodnych konkurencjach sportowych. Wzięli m.in. udział konkursie medycznym, w torze przeszkód, piłce w sieci czy biegu z jajkiem.

Niektórzy z nich w kategorii klas IV – VI, zdobyli nagrody:

Jakub Bytomski – I miejsce w konkursie medycznym, II miejsce w piłce w sieci, III miejsce w biegu z jajkiem oraz IV miejsce w torze przeszkód,

Gerard Glownia II miejsce w konkursie medycznym

Miłosz Muziński IV miejsce w piłce w sieci

Damian Woźnica V miejsce w torze przeszkód

 

 

 

Uczniowie klasy 6 a wraz z Paniami Anną Mrowiec i Agnieszką Chmielowską – Litwą, 15 września 2015 r. wzięli udział w warsztatach ogrodniczych zorganizowanych przez Panią Ewę Błaszkiewicz – Więcław w kwiaciarni „Usłane Kwiatami” w Chrzanowie. Młodzież miała okazję nauczyć się sadzenia cebulek tulipanów i krokusów oraz stworzyć własną kompozycję z wrzosu, jarzębiny, jabłek i kolorowych jesiennych liści. Uczniowie zapoznali się z cechami gatunkowymi tych roślin. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem. Pełni wrażeń z planami kolejnych zajęć wrócili do szkoły.

 

Uczniowie klasy 6 a wraz  z wychowawcami serdecznie dziękują za zaproszenie na ciekawą „żywą” lekcję przyrody właścicielce kwiaciarni.

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza

ul. Borelowskiego 1
32-500 Chrzanów
woj. małopolskie

tel./faks (32) 623 28 44
e-mail: sp1chrzanow@interia.pl

Gimnazjum

BLOG SRU - Szkolnej Rady Uczniowskiej

Podobny obraz

Zaloguj się

Witamy.

Do zobaczenia

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie Rights Reserved.